ЄС-11

Цифрова комутаційна система

Науково-виробничий центр
"Автоматизовані мікропроцесорні системи"
ЄДРПОУ: 13807402 тел: +380-32-237-21-36

Користувальницькькі налаштування

Налаштування сайту


extrasoft:commsrv:index

CommSrv

Програма CommSrv - комунікаційний сервер, призначений для спільного використання одного й того ж COM-порта по локальній/глобальній мережі. Основні функції програми:

 • Забезпечення одночасного доступу кількох користувачів або програм до одного і того ж COM-порта
 • Перевірку паролів доступу кожного користувача
 • Забезпечення різних прав доступу кожному користувачу до різних станцій (кожному користувачу надається свій набір доступних станцій і свій рівень доступу до кожної з них)
 • Забезпечення пріоритету доступу кожного користувача до кожної з доступних йому станцій
 • Фільтрація запитів кожного користувача з метою обмеження використання окремих груп команд
 • Встановлення/підтримка/розрив з'єднань при доступі до станції через модем/транзит/внутрішню мережу/Ethernet
 • Забезперчення незалежності технологічних програм від фізичного інтерфейсу COM-порт/Ethernet
 • Надання інформації технологічним програмам про доступні в даний момент станції.
Системні вимоги:
 • Windows 95, 98, ME, 2000, XP
 • Процесор 400 Мгц/128 Мбайт ОЗП/4 Гбайт HDD
 • Ethernet контролер

Програма використовує файл завдання (*.cs), сформований програмою Admin. Працює CommSrv переважно у фоновому режимі. Але для керування програмою в системному треї є іконка, натиснувши на яку можна отримати або робоче вікно програми, або контекстне меню.

Принцип роботи програми

Відразу після запуску програми, вона може обслуговувати віддалених користувачів, тобто користувачів, які працюють на інших комп'ютерах локальної/глобальної мережі. Обслуговування локальних користувачів, тобто користувачів, які працюють на тому ж комп'ютері, що й CommSrv починається після того, як введено ім'я і пароль локального користувача. Відповідно до паролю CommSrv надає доступ до певних станцій, з певним пріоритетом і привілеями.

Запуск програми

Для запуску CommSrv необхідно запустити виконуваний файл CommSrv2.exe. У вікні, яке з'явиться слід вказати файл завдання, згідно якого буде працювати програма. Вказати файл завдання можна і в командному рядку, наприклад “CommSrv2.exe task.cs”. В такому разі програма автоматично згортається в системний трей.

Після запуску програми необхідно встановити локального користувача, інакше неможливо працювати з технологічними програмами на цьому ж комп'ютері. А вже після встановлення локального користувача можна працювати з доступними для нього станціями. Для встановлення і зміни користувача можна використовувати глобальну комбінацію клавіш Alt+Ctrl+Shift+U.

Керування програмою

Для керування програмою використовується контекстне меню. Для його виклику слід клацнути правою кнопкою миші на іконку CommSrv в системному треї. В результаті з'явиться таке меню: Меню CommSrv

 • Вихід - вихід програми
 • Про програму - інформація про авторів
 • Написати листа - зв'язатися з розробниками за допомогою електронної пошти
 • Домашня сторінка - перехід на інтернет сайт розробників
 • Користувач - підменю керування користувачами. Тут є пункти “Встановити/змінити користувача” і “відлогувати користувача”
 • База даних - підменю, в якому є пункт “Встановити/змінити” конфігурацію і список останніх завантажених конфігурацій для швидкої зміни
 • Сервер - підменю, яке дозволяє “Запустити” зупинений сервер, “Зупинити” запущений сервер і “Перезавантажити” працюючий сервер. Запуск і зупинка в цьому випадку - це обслуговування або ні локальних і віддалених клієнтів
 • Показати/Заховати дозволяє вивести або сховати головне вікно програми CommSrv

Загальний вигляд головного вікна програми: Головне вікно CommSrv

Клієнти

Вибравши пункт “Клієнти” в головному вікні можна отримати інформацію про клієнтські програми які є або нещодавно були підключені до CommSrv. Активні клієнти відображаються чорним шрифтом, а неактивні - сірим. При виборі конкретного клієнта видається лог його взаємодії. По замовчуванню в цей лог включаються лише аварійні і попереджувальні повідомлення. Якщо в меню “Вигляд” вибрати режим “Трасування взаємодії” можна отримати детальну інформацію про взаємодію відповідного клієнта з CommSrv (не рекомендується використовувати цей режим без крайньої потреби). Клієнти, які відключені більше 5 хв. автоматично знищують свій лог. Є можливість при потребі відключити клієнта засобами оператора. Для цього слід клацнути на відповідному активному клієнті правою кнопкою миші і в контекстному меню вибрати пункт “Роз'єднати”.

Обробники

Вибравши пункт “Обробники” в головному вікні можна отримати інформацію про фізичні ресурси, задіяні для взаємодії зі станцією. При виборі відповідного обробника можна переглянути його лог. Лог формується аналогічно до клієнтського. Неактивні обробники відображаються сірим шрифтом. Відключення обробників неможливе.

EC11NetService.DLL

Бібліотека EC11NetService.DLL призначена для доступу користувацьких програм до CommSrv. Ця бібліотека повинна бути або в каталозі програми, яка її використовує, або у одному з каталогів, які доступні за допомогою зміної середовища PATH (напр. \Windows\System32). За відсутності цієї бібліотеки користувацькі програми не зможуть отримати доступ до CommSrv.

extrasoft/commsrv/index.txt · В останнє змінено: 2015/04/17 15:25 (зовнішнє редагування)