ЄС-11

Цифрова комутаційна система

Науково-виробничий центр
"Автоматизовані мікропроцесорні системи"
ЄДРПОУ: 13807402 тел: +380-32-237-21-36

Користувальницькькі налаштування

Налаштування сайту


extrasoft:admin:index

Admin

Програма Admin - генератор файлу завдання для комунікаційного сервера. Основні функції програми:

  • Створення і редагування файлу налаштувань комунікаційного сервера
  • Створення локальних користувачів
  • Створення віддалених користувачів
  • Створення і конфігурація маршрутів до локальних станцій
  • Створення і конфігурація маршрутів до віддалених станцій
  • Встановлення прав доступу кожного з користувачів до кожної зі станцій
Системні вимоги:
  • Windows 95, 98, ME, 2000, XP
  • Процесор 400 Мгц/128 Мбайт ОЗП/4 Гбайт HDD

Опис програми

Загальний вигляд вікна програми:

Головне вікно програми

Тут можна вказати ім'я користувача, коментар і пароль. При відсутності “пташки” на пункті “підтвердження паролю” пароль буде видно відкритим текстом і підтверджувати його не обов'язково.

Зверху показані станції (локальні і віддалені), а зліва - користувачі (також локальні і віддалені). Списки станцій і користувачів можна сортувати по зростанню чи спаданню, клацнувши на заголовок списку, напр. “Локальні станції”. Крім того списки станції і користувачів підтримують функцію пошуку. Для її використання слід встановити фокус на відповідний список, клацнувши на нього лівою кнопкою миші, і набрати назву станції, яку необхідно знайти в цьому списку. По мірі набору символів фокус буде переводитись на першу станцію з подібною назвою (список, на якому в даний момент є фокус обведений кольоровою рамкою). На перетині рядка користувача і стовпця станції зображено права доступу до даної станції конкретного користувача. “Пташка” - доступ до станції дозволено, “Замочок” - доступ до станції заборонено.

При подвійному клацанні лівою кнопкою миші на користувача в правому нижньому полі з'являється діалог налаштування користувача, в якому можна вказати ім'я користувача, коментар до імені і особистий пароль користувача. В загальному випадку діалог налаштування локального користувача виглядає так: Діалог налаштування локального користувача

Аналогічно виглядає діалог налаштування віддаленого користувача. Загальний вигляд діалого показано нижче: Діалог віддаленого користувача

В цьому діалозі є додаткові поля: “псевдонім”, необхідне для ідентифікації користувача на віддаленому боці при співпадінні імен (аналог уточнення),“список IP-адрес” - дозволені або заборонені (у випадку “пташки” на пункті “використовувати як чорний список”) адреси для доступу віддалених користувачів.

Так само при подвійному клацанні лівою кнопкою миші на станцію в правому нижньому полі з'являється діалог налаштування станції, в якому можна вказати назву станції, специфікатор (використовується лише при наявності двох РІЗНИХ станцій з однаковою назвою), коментар до назви станції, COM-порт, або Ethernet інтерфейс для доступу до станції, швидкість COM-порта, параметри модема, транзиту, внутрішній код процесора (DPC), обробник команд тощо. Діалог локальної станції Діалог віддаленої станції

При подвійному клацанні лівою кнопкою миші на перетині рядка користувача і стовпця станції внизу справа з'являється діалог налаштування прав доступу цього користувача до відповідної станції. В цьому діалозі можна вказати пріоритет користувача, який враховується при одночасному доступі кількох користувачів через один і той самий модем або транзит до різних станцій, фільтр команд (режим доступу), загальний дозвіл на роботу з цією станцією і, для віддалених користувачів, пароль доступу цього корисутвача до цієї станції (кожен віддалений користувач може мати окремий пароль для доступу до однієї і тієї ж самої станції). Діалог на перетині користувача і станції

Для редагування елементів діалогу необхідно навести курсор на відповідний елемент, натискаючи клавіші курсора або клацнувши по ньому лівою кнопкою миші. Після цього можна або набирати текст для текстових полів, або вибрати параметр за допомогою миші чи клавіші “пробіл”. І, нарешті, для підтвердження зроблених змін слід натиснути клавішу “Enter”, інакше зроблені зміни не будуть збережені. До натискання клавіші “Enter” є можливість відмінити зроблені зміни, натиснувши клавішу “Esc”.

Пріоритети

При доступі до різних станцій через один спільний ресурс (модем, COM-порт) є можливість використовувати пріоритети для користувачів. Користувач з більшим пріоритетом має право достроково припинити взаємодію користувача з меншим пріоритетом і відповідно захопити ресурс в своїх цілях. Пріоритети вказуються в налаштуваннях доступу конкретного користувача до конкретної станції (на перехресті). Пріоритети більше 5 можуть бути введені вручну (спеціальної іконки немає).

Для віддалених станцій пріоритет визначається на комп'ютері, який безпосередньо надає доступ до станції (через модем, COM-порт).

Фільтрація

Кожному користувачу при доступі до кожної станції можна визначити дозволений набір команд, яким цей користувач буде користуватися. Всі інші команди відсіюватимуться засобами CommSrv, без відправлення в станцію. Це дозволяє заборонити зняття бази реєстрації з кількох місць одночасно або заборонити деяким користувачам змінювати налаштування з'єднувальних і абонентських ліній чи керувати ланками сигналізації (що може призвести до втрати працездатності окремих напрямків).

При створенні файлу завдання фільтрація заборонена і недоступний список груп команд. Для активації фільтрації слід в меню “Сервіс” вибрати пункт “Фільтри запитів…”. У діалозі, який з'явиться, слід натиснути кнопку “Імпортувати”. Потім вказати з якого файлу здійснювати імпорт (напр. filters). Далі слід вказати пароль цього файлу (напр. password). В результаті можна вибрати і імпортувати фільтри для потрібної групи команд. Ця операція проводиться одноразово для кожного файлу завдань, який потребує фільтрації команд.

Використання фільтру визначається при доступі конкретного користувача до конкретної станції (на перетині). При відключеному фільтрі дозволені всі команди від клієнта.

Для віддалених станцій фільтр визначається на комп'ютері, який безпосередньо надає доступ до станції (через модем, COM-порт).

Ініціалізація і деініціалізація модема

Для взаємодії за допомогою модема в основному необхідно вказати номер додзвону, тип набору (імпульсний чи тональний) і пароль доступу до станції, в яку включений модем. Але є випадки, коли перед набором номера слід провести нестандартну ініціалізацію модема, який підключений до комп'ютера. Теж стосується і завершення роботи з модемом. Для цього призначені схеми ініціалізації і деініціалізації модема.

Вони дозволяють визначити набір команд, які слід виконати для встановлення з'єднання, а також набір команд, які необхідно виконати для розриву з'єднання. Крім того слід визначити перелік відповідей від модема, які є задовільними (типу ОК) і перелік відповідей, які є незадовільними (напр. ERROR). Як правило стандартних схем буває достатньо. Але бувають модеми, які видають нестандартне повідомлення CONNECT. Наприклад розширене CONNECT 31200 V42bis. Ця відповідь відсутня в списку задовільних в стандартній схемі. Щоб її додати, слід вибрати меню Сервіс→Ініціалізація модема. У отриманому діалозі треба вибрати команду, яку треба змінити. В даному випадку AT %DialType% %DialNumber%. Далі натиснути кнопку “Редагувати” і в списку задовльних команд в окремому рядку необхідно дописати відповідь “CONNECT 31200 V42bis”. Після цього можна зберегти схему під іншою назвою. Тепер ця схема може бути використана для роботи з конкретним типом модему.

Ключове слово %DialType% визначає метод набору номера (тональний чи імпульсний), а %DialNumber% буде замінено на номер додзвону при використанні схеми. Рядок, в якому є ці ключові слова повинен бути останнім в списку ініціалізації.

Крім того можна вказати затримку перед передачею команди в модем і тайм-аут на виконання команди (період, за який жодна з відомих відповідей не прийшла). В такому випадку команда вважається завершеною з помилкою і виконання ініціалізації не продовжується.

Те ж саме стосується деініціалізації. Схеми ініціалізації і деініціалізації вибираються в налаштуваннях локальної станції при доступі за допомогою модема.

extrasoft/admin/index.txt · В останнє змінено: 2015/04/17 15:24 (зовнішнє редагування)