ЄС-11

Цифрова комутаційна система

Науково-виробничий центр
"Автоматизовані мікропроцесорні системи"
ЄДРПОУ: 13807402 тел: +380-32-237-21-36

Користувальницькькі налаштування

Налаштування сайту


es11soft:meta-tg:reconfig

Заміна конфігурації станції під час роботи станції

Починаючи з версії ПЗ Meta-TG станція ЄС-11 підтримує перепрограмування процесорів без виведення їх з роботи (точніше ЛИШЕ заміну конфігурації). Це дозволяє додавати і виключати ІКМ-потоки, ланки сигналізації, абонентські плати, а також змінювати конфігурацію вже описаних елементів, наприклад змінювати протокол сигналізації. Крім того ця функція дозволяє змінювати систему нумерації станції, пароль доступу до неї по модему і ключ шифрування таблиці конфігурації для наступної заміни конфігурації.

 • Увага! Функція заміни конфігурації під час роботи процесорів КВ-2..КВ-6 та КІ6(а) доступна ЛИШЕ в ядрах AmxTapir, ApyTapir та SmxTapir!
 • Для процесора KI-6a немає апаратної можливості зберігати основну таблицю.
 • За допомогою функції заміни конфігурації неможливо змінити версію ПЗ станції!

Принцип роботи функції заміни конфігурації

В станції є три незалежні таблиці конфігурації: Базова, Тимчасова і Основна.

Базова таблиця запрограмовується в станцію під час заміни версії ПЗ. Її неможливо змінити або стерти під час роботи станції. Це резервна таблиця, на яку станція переключається, якщо зіпсуті Тимчасова і Основна таблиці.

Тимчасова таблиця програмується під час роботи станції на Базовій або Основній таблиці. Вона стирається при виключенні живлення процесора

Основна таблиця в переважній більшості випадків є збереженою оператором копією попередньої Тимчасової таблиці.

Граф можливих переходів між таблицями конфігурації станці

Граф можливих переключень між таблицями конфігурації Після заміни програмного забезпечення станція починає роботу з Базової таблиці. Під час роботи на Базовій таблиці оператор має можливість записати в станцію нову Тимчасову таблицю. Успішно закінчивши запис Тимчасової таблиці оператор може дати команду переходу на Тимчасову таблицю.

Якщо оператор не зберіг Тимчасову таблицю в Основній та не перейшов на Основну таблицю, станція може автоматично повернутися на Допоміжну таблицю по тайм-ауту. При роботі на Тимчасовій таблиці дозволяється зберегти її в Основній, а також перейти на Основну таблицю.

Під час роботи на Основній таблиці оператор може знову записати Тимчасову таблицю і перейти на неї. В такому випадку по тайм-ауту станція повернеться вже на Основну таблицю.

Слід зауважити таке:

 • Переходи між Базовою і Основною таблицями напряму неможливі.
 • Після переходу з Тимчасової таблиці на Базову чи Основну таблицю сама Тимчасова таблиця знищується.
 • Під час операції збереження Основної таблиці не можна виключати живлення процесора. Це може зіпсувати Основну таблицю.
 • Якщо в конфігурації не визначено ключа шифрування, операції програмування заборонені.

Режими переходів між таблицями

Є два режими переходів між таблицями - з примусовим перезапуском всіх елементів та з автоматичним перезапуском елементів. Під час примусового перезапуску всі розмови розриваються. А під час автоматичного перезапуску розмови, яких зміни конфігурації не стосуються, не розриваються. При будь-якому перезапуску станції знищується інформація про статистику напрямків (це може вплинути на роботу програми AgentDrc). Перезапуск елементів-ліній може вплинути на роботу програми AgentSta.

Автоматичний перезапуск елементів станції

При автоматичному перезапуску елементів станція сама визначає ті елементи, які були додані, знищені чи переміщені. Для цих елементів здійснюється процедура перезапуску. При додаванні елемента всередину списку, всі решта елементів після нього переміщаються, тобто до них застосовується процедура перезапуску. При переміщенні елемента в межах списку всі елементи між попередньою і новою позицією є переміщеними і до них застосовується процедура перезапуску. При знищенні елемента зі списку, всі елементи після нього є переміщеними і до них теж застосовується процедура перезапуску.

 • Зміни в таблиці плат впливають лише на перезапуск плат (ланок сигналізації, ІКМ трактів тощо).
 • Зміни в таблиці ланок сигналізації не переміщають інших елементів і не впливають на перезапуск будь-яких елементів станції.
 • Зміни в таблиці нумерації не переміщають інших елементів і не впливають на їх перезапуск, крім випадків додавання або знищення сотень чи напрямків, при яких зміщуються ВСІ елементи-плати.
 • Зміни в таблиці ліній впливають лише на перезапуск ліній.

 • Бортжурнал при переходах між таблицями зберігається. Тому в ньому можуть залишитися записи від вже неіснуючих елементів попередньої конфігурації.
 • Годинник роботи станції при переходах між таблицями зберігається.
 • Якщо один з елементів, які перебувають в стані розмови перезапустився, а другий - ні, то може бути ефект одностороннього зв'язку до закічнення цієї розмови.
 • Починаючи з версії Meta-TH зміна кількості напрямків не призводить до перезапуску групових драйверів.

УВАГА! В процесорах серії КВ-2 після програмуванні *.emp файлу, якщо не змінювалася версія ПЗ станції, може залишатися стара таблиця Основна. Для гарантованого запуску з таблиці Базова слід запускати процесор із замкнутим перемикачем S1.1 на платі процесора. Запуск з замкнутим S1.1 призводить до безумовного стирання таблиці Основна. Після стирання перемикач слід вимкнути і ще раз перезапустити процесор.

Таймери

Оператор може замовити час до переходу на іншу таблицю, а для Тимчасової таблиці може вказати ще й час, через який станція автоматично повернеться на попередню таблицю. Це дозволяє здійснювати переходи у зручний для оператора час при його відсутності (наприклад вночі) і повертатися на попередню конфігурацію, якщо зміни порушили зв'язок віддаленого оператора зі станцією.

Керування таблицями конфігурації

Для керування таблицями конфігурації слід використовувати програму ProgTabl. При компіляції станції програмою MakeStan.exe створюється BIN-файл ядра з Базовою таблицею, а також TBL-файл окремої таблиці конфігурації.

ЗАБОРОНЕНО використовувати таблиці конфігурації, створені іншими версіями ПЗ станції, ніж зашита в станцію в даний момент!

es11soft/meta-tg/reconfig.txt · В останнє змінено: 2015/04/17 15:24 (зовнішнє редагування)